ForumDervis - Genel Forum Sitesi
Cities: Skylines İnceleme - Baskı Önizleme

+- ForumDervis - Genel Forum Sitesi (http://www.forumdervis.com)
+-- Forum: Oyun Dünyası (http://www.forumdervis.com/forum-oyun-dunyasi)
+--- Forum: Oyun İncelemeleri (http://www.forumdervis.com/forum-oyun-incelemeleri)
+--- Konu Başlığı: Cities: Skylines İnceleme (/konu-cities-skylines-inceleme.html)Cities: Skylines İnceleme - ALACATLI - 26-03-2015


Doksanlı yılların sonlarında özellikle SimCity ve türevi oyunlar ile dünya genelinde popülerliğe sahip olan şehir kurma ve geliştirme oyunları, zaman içerisinde aksiyon, hız ve macera öğelerine olan istek ve gerçekçi görüntülere ulaşma arzusu nedeni ile bir nebze geri plana atılmış durumda. Buna rağmen gerek eski nesil olarak ifade edilebilinecek köklü oyuncular, gerekse de bu türü yakından tanımak isteyen yeni bireyler için firmaların üst düzey yapım çalışmaları da devam etmekte. Paradox Interactive tarafından hazırlanan ve Colossal Order tarafından yayınlanan Cities: Skylines, söz konusu türün yakın tarihteki en başarılı isimlerinden birisi olmaya aday. Unity motoru ile geliştirilen ve bu sayede gerek gerçekçilik gerekse de akıcılık açısından son derece üst seviyede bulunan Cities: Skylines, Microsoft Windows tabanlı bilgisayarların yanı sıra OS X ve Linux tabanlı sistemlerde de eşzamanlı olarak tecrübeye açılmış durumda.
Adından da anlaşılabilineceği gibi kullanıcılarının sıfırdan bir şehir yaratmalarına ve yaratılan şehri en ince ayrıntısına kadar gerçek zamanlı olarak kontrol etmelerine imkan veren Cities: Skylines, gerek oyuncularından gerekse de global çaptaki profesyonel eleştirmenlerden aldığı yüksek puan ve geri dönüşler ile de başarısını bir nevi kanıtlamakta. Gördüğü yoğun ilgi sayesinde kısa süre içerisinde farklı indirilebilir içerik paketlerine de sahip olacağı düşünülen Cities: Skylines, türünün popülerliğini de yeniden yükseltecek gibi görünüyor.