ForumDervis - Genel Forum Sitesi
Sokakta Yürürken Telefonla Mesajlaşana Ceza Geliyor! - Baskı Önizleme

+- ForumDervis - Genel Forum Sitesi (http://www.forumdervis.com)
+-- Forum: Bilgi Paylaşımları (http://www.forumdervis.com/forum-bilgi-paylasimlari)
+--- Forum: Bilgi Deposu (http://www.forumdervis.com/forum-bilgi-deposu)
+--- Konu Başlığı: Sokakta Yürürken Telefonla Mesajlaşana Ceza Geliyor! (/konu-sokakta-yururken-telefonla-mesajlasana-ceza-geliyor.html)Sokakta Yürürken Telefonla Mesajlaşana Ceza Geliyor! - sp4rroW - 24-10-2017
Sokakta yürürken mesajlaşmaya yasak geliyorABD’nin New Jersey eyaleti cep telefonlarıyla ilgili ilginç bir yasağı tartışıyor. Sokakta yürürken mesajlaşmak yasaklanıyor.

21.03.2016 PazartesiGüncellenme: 21.03.2016 Pazartesi 
Konu ile ilgili New Jersey eyaleti yürütme kuruluna yasa tasarısı sunan Demokrat Parti Meclis Üyesi Pamela Lampitt, William Paterson Üniversitesi'nin bir araştırmasının rakamlarını vererek 2010 yılından bu yana yollarda yürürken dikkatsizlikten 4 bine yakın yayanın hayatını yitirdiğini 70 bin yayanın da yaralandığını hatırlatarak kazaların önemli bir bölümünün cep telefonu yüzünden yaşandığını söyledi.

Lampitt’in yasa önerisini gündeme koyan yürütme kurulu, cep telefonu ile sokakta yürürken mesajlaşanlara ilk aşamada 50 Dolar para cezası kesileceğini ikincisinde ise doğrudan mahkeme çıkartabileceğini öngören bir kararı eyalet meclisinde oylamaya sunacağını açıkladı.


Kaynak: Milliyet


CVP: Sokakta Yürürken Telefonla Mesajlaşana Ceza Geliyor! - yaman.184 - 24-10-2017

ewallah


CVP: Sokakta Yürürken Telefonla Mesajlaşana Ceza Geliyor! - furkan3325 - 24-10-2017

ahahahah tam komedi ya. Millet neler yapıyor ceza almıyor mesajlaşmak ceza olmuş helal