ForumDervis - Genel Forum Sitesi
3 Kasırga Atlas Okyanusunu Vurdu! 2 Ada Haritadan Silindi. 37 Milyon Kişinin Hayatı T - Baskı Önizleme

+- ForumDervis - Genel Forum Sitesi (http://www.forumdervis.com)
+-- Forum: Bilgi Paylaşımları (http://www.forumdervis.com/forum-bilgi-paylasimlari)
+--- Forum: Bilgi Deposu (http://www.forumdervis.com/forum-bilgi-deposu)
+--- Konu Başlığı: 3 Kasırga Atlas Okyanusunu Vurdu! 2 Ada Haritadan Silindi. 37 Milyon Kişinin Hayatı T (/konu-3-kasirga-atlas-okyanusunu-vurdu-2-ada-haritadan-silindi-37-milyon-kisinin-hayati-t.html)3 Kasırga Atlas Okyanusunu Vurdu! 2 Ada Haritadan Silindi. 37 Milyon Kişinin Hayatı T - sp4rroW - 24-10-2017

Irma kasırgası ABD'ye doğru ilerliyor

Saatte 300 km süratle Virgin adalarını vuran kasırga bölgeyi savaş alanına çevirdi. İlk bilançoya göre 8 kişi öldü 23 kişi yaralandı.
wol_error.gif
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.


Amerika kıtası tarihinin en ağır felaketler zinciri ile boğuluyor. İlk önce Harvey kasırgasının vurduğu bölge, şimdi ise Irma kasırgası ile mücadele ediyor. Ülkenin güney kıyılarını etkileyecek olan Irma, Virgin adalarında.

TÜM ADA SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Saatte 300 km sürat ile adayı komple etkisi altına alan kasırga, bölgeyi adeta savaş alanına çevirdi. Dev dalgaların vurduğu kıyılarda bulunan marinalar yıkıldı. Kıyıda demirli bulunan yatlar yaprak gibi savrularak birbirine girdi. Milyon dolarlık aletler hurdaya döndü.
Irma kasırgası ABD'ye doğru ilerliyor

AFET BÖLGELERİ OLUŞTURULDU

Bölge afet bölgesi ilan edilirken, tehlike derecesi en yüksek nokta olan 5. seviyede bulunuyor. Bölgede arama kurtarma çalışmaları da büyük bir sürat ile devam ettirilirken, bölgedeki ilk bulgulara göre 8 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı açıklandı. Yaralılar tedavi altına alınırken, okulları afet merkezlerine çeviren yetkililer buraları afetzedelerin konaklamaları için açtı.
gerçekleştirilen kurtarma çalışmalarında çok sayıda kişinin de kayıp olduğu bilgisi aktarıldı
wol_error.gif
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.


Bu arada bölgede yapılan çalışmalarda yeni uydu görüntüsü de paylaşıldı. Düne göre daha da artış gösteren şiddet, uydu görünütülerine de yansıdı. Dev fırtına kütlesi uzaydan görüntülendi. Irmadan sonra Jose adında çıkan 3. Fırtına da tehditler arasında!

Kaynak: Milliyet