ForumDervis - Genel Forum Sitesi
Ansızın Günbatımı - Ayşe Sarısayın - Baskı Önizleme

+- ForumDervis - Genel Forum Sitesi (http://www.forumdervis.com)
+-- Forum: Eğitim (http://www.forumdervis.com/forum-egitim)
+--- Forum: E Kitap - E Book (http://www.forumdervis.com/forum-e-kitap-e-book)
+--- Konu Başlığı: Ansızın Günbatımı - Ayşe Sarısayın (/konu-ansizin-gunbatimi-ayse-sarisayin.html)Ansızın Günbatımı - Ayşe Sarısayın - DervislilYolunda - 16-11-2017Ayşe Sarısayın tarafından yazılmış oldukça kaliteli bir yapıt sizlerle.

İnsanlara dışarıdan baktığımızda yalnızca o an gördüklerimizi ön yargı süzgecinden geçirmeden sıfatlar ve isimlerini veririz. Egoist, kirli, düşüncesiz, kaliteli, centilmen vs. vs. Yazarda işte böyle bir düşünceden kendini soyutlayarak bir aileyi ele alıyor ve onların içine giriyor. Dışarıdan bakıldığında sıradan eğitimli ve düzenli bir ailenin masasına oturuyor, yatak odasına giriyor çocukların yataklarının altına saklanıyor ve bu aileyi analiz ediyor.

Kemikleşmiş değer yargılarına bağlılık mı, kendi olmak savaşında korkusuzca yol alıp gitmek mi?! Dıştan bakıldığında her şey ne kadar düzgün: Eğitimli, hatırlı anne baba, okuyup yetişen üç kız evlat, evin yaşlı büyüğü anneanne... Fakat Ayşe Sarısayın, bu düzgün dünyaya içerden bakmayı tercih ediyor ve son zamanın acı, hesaplaşması, düşbozumu en ağır romanlarından birini kaleme getiriyor. Ansızın Günbatımı büyük şehirlerde yaşayan, hali zamanı az buçuk yerinde hemen herkesin hayatından cesaretli, sarsıcı analiz etmeleriyle derin iz bırakacak... 

https://yadi.sk/i/kz2o05OP3PibHo