Skip to main content

Forumdervis W.

Beta
-

ForumDervis - Genel Forum Sitesi'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Özel mesaj engelinizi kaldırmak için tıklayın ;

Cengizhan2 Rehber

06-02-2014, Saat: 08:05 PM
#1
Çevrimdışı
Binek Sistemi

İlk binek yakalama:
Cengiz Han 2 sahip olabileceğiniz yüzlerce binek mevcuttur. Oyuna ilk başladığınızda yapacağınız görevlerden birisi bir binek sahibi olmanız ile alakalıdır.

binek1-cengizhan2-mmorpg.jpg

Oyunun ilk başlarında Cengiz Han 2 dünyasını keşfederken, bu tay sizinle birlikte gelişecek ve siz tayın üzerinde iken size, sizin belirlediğiniz özellikleri verecektir.

Örneğin, yakın dövüşçü bir karakteriniz var ve fiziksel güce ihtiyacınız mevcut. Bu durumda bineğinizin güç seviyesini, seviye atladıkça kazandığınız deneyim puanlarını vererek yükselttiğinizde, bineğinizi kullandığınız andan itibaren karakter pencerenizde aktif olduğunu göreceksiniz.

binek3-cengizhan2-mmorpg.jpg

Sahip olduğunuz bineği eğitebilir, oyun içerisinde edinebileceğiniz yetenek parşömenleri ile bineğinize aktif/pasif yeni yetenekler ekleyebilirsiniz. Binekleriniz size, ekstra özellikler ve yetenekler verecektir. Bunların yanında bineklerinizle birlikte tecrübe kazanarak bineklerinde seviye atlamasını sağlayabileceksiniz. Her seviye atlaması ile birlikte sizin karakter özelliklerinize yardımcı olacaktır.

binek2-cengizhan2-mmorpg.jpg

Binek Birleştirme:

birlestirme1-cengizhan2-mmorpg.jpg

Binek birleştirme sistemi aynı tür bineklerin gelişmiş seviyeye erişmeleri için yapılan sistemdir. Binekler en az gürbüz seviye olmalı ve üreyebilir durumda olmalıdırlar.

birlestirme2-cengizhan2-mmorpg.jpg

İki aynı tip gürbüz bineğin ilki 60 seviye üstü olması gerekmektedir. İkinci birleşecek bineğin ise birinci seviye olması gerekmektedir.

birlestirme3-cengizhan2-mmorpg.jpg

Birleştirme sırasında 60 seviye olan bineğin aktif/pasif yetenekleri dikkate alınıp, birleştirme sonrasında elde edilecek Gelişmiş bineğe monte edilir. Aynı zamanda, birinci bineğin kalıcı becerilerini, ikincil bineğin ise kalıcı özelliklerini alacaktır.

birlestirme4-cengizhan2-mmorpg.jpg

Birlestirme için, başkentte bulunan Binek Üreticisi ile görüşülmesi gerekmektedir. Birleştirme ücreti olarak 10 gümüş moğol sikkesi alınır. Birleştirme sonrasında binek gelişmiş hale geçerek 1. seviye olur.

Meslek Sistemi

Cengiz Han 2 dünyasında meslekler çok büyük rol oynamaktadır. Meslekler sayesinde silahlar, iksirler ve yetenekler üretebilirsiniz. Meslekler, Başkent'inizde geliştirilebilir.

meslek1-cengizhan2-mmorpg.jpg

Meslekler, toplama ve üretim yetenekleri olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Her sınıf aynı anda üç toplama yeteneği ve üç üretim yeteneği öğrenir.

meslek2-cengizhan2-mmorpg.png

Üretici meslekler;
Türk Demirciliği, Pers Üreticiliği, Moğol Binek Eğitimi, Çin Simyagerliği, Roma Zırh Üreticiliği, Hint Cevher Üreticiliğidir.

Toplayıcı meslekler ise;
Bitki Toplama, Tuzak Kurma ve Cevher Toplamadır.

Üretim Yetenekleri

Eşyaların nasıl yapılacağını öğrenmek için Üretim Yetenekleri Formülü gerekir.

Eşya üretmek için ve hangi malzemelerin gerektiğini öğrenmek için meslek arayüzünü açın. Üretilen malzemeler zindelik tüketir. Zindelik düşük olduğunda, dinlenip geri kazanılması gerekmektedir. Zindelik: Eşya üretme sırasında karakterin harcadığı güce zindelik denir. Zindelik seviyesi yüksek olan karakter ard arda daha çok eşya üretebilmektedir. Zindelik oyun içinde ya da çevrimdışı geçen sürede yükselir. Nakit Pazar'da (J) bulunan zindelik hapı ile yükseltilebilir.

Üretim Yeteneklerini Unutma
En az üç tür Üretim öğrendiyseniz, ancak yeni bir yetenek öğrenmek istiyorsanız, mevcut yeteneğinizi ustada unutabilir ve yeni üretim yetenekleri öğrenebilirsiniz.

Not: Yetenekleri bırakmadan önce lütfen iyi düşünün. Bir yeteneği unuttuktan sonra, geri dönüşü olmaz. Malzeme Formülü ve ünvanı kaybolacaktır. Yeteneği yeniden almak için seviye 1'den öğrenmeniz gerekir.

Toplama Yetenekleri:
Malzeme bölgelerinde malzeme toplayarak meslek becerilerinizi geliştirin.

Tuzak Kurma Açıklamaları:
Tuzak Kurma öğrendikten sonra, hikâye haritasında malzeme olarak kullanmak için değişik hayvanlar yakalayabilirsiniz.

Cevher Toplama Açıklamaları:
Cevher Toplama öğrendikten sonra, hikâye haritasında değişik malzemeler toplayabilirsiniz.

Toplama Açıklamaları:
Toplama öğrendikten sonra, hikâye haritasında değişik malzemeler toplayabilirsiniz.

Lonca Sistemi

Lonca oluşturmak için öncelikle belli bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir. Ücretinizi ödedikten sonra loncanızı oluşturabilirsiniz.

Oluşturulan bir loncanın en fazla alabileceği oyuncu sayısı 80 kişidir.

Lonca oluşturduktan sonra lonca yöneticisinde 9 adet işlev olacaktır. Bu işlevleri loncada görevli olanlar kullanabilir. Lonca lideri yanında Lonca Yardımcı Lideri de bulunur. (YL) Yardımcı Lider olabilmek için "Altın Aile" üyesi olmak zorundadır.

Lonca yetkililerinin yapabilecekleri;
Aktivite Ayarı (Lonca Lideri): Lonca liderinin loncada ne kadar aktif oyuncu olduğunu hesaplamasının basit bir yoludur. Lonca lideri önemine göre, her faaliyet için farklı faaliyet noktaları oluşturur.

Mesaj Düzenle (Lonca Lideri): Loncaya bir bildiri yapmak için "Mesajı Düzenle" seçeneğini kullanabilirsiniz. Mesaj'ı tamamlandıktan sonra "Onayla" butonu ile mesajı yayına alabilirsiniz. Mesajı düzenlemek için aynı işlemi tekrarlamanız yetecektir.

Davet Et (Lonca Lideri, Lonca Yardımcı Lideri (YL)): Loncaya katılmasını istediğiniz oyuncunun adını girmek için "Davet Et" butonunu kullanın. Oyuncu daveti aldığında, teklifi kabul edecekse "Tamam" butonuna, etmeyecekse "İptal" butonuna tıklar.

lonca-cengizhan2-mmorpg.jpg

Aile Oluştur (Lonca Lideri, Lonca YL): Aile oluşturmak için "Aile Oluştur" butonuna tıklayın ve Aile İsmini yazın. Daha büyük bir loncaya katılmak fakat ayrı olmak isteyen bir grup arkadaş olabilir. Loncanızda lonca içi yarışmaları seviyorsanız, aileler bunu gerçekleştirmek için iyi bir yoldur. Aile oluştururken, bir de Aile lideri seçersiniz. Bu kişi Altın Aile olarak adlandırılır.

Makamı Devret (Lonca Lideri, Lonca YL): Makamınızı değiştirmek için "Devret" butonuna tıklayıp lonca içerisinde bir üyeye devredebilirsiniz.

Lonca Lideri Makamı sadece Lonca YL'ye devredebilir.

Lonca YL Makamı sadece Altın Aile'ye devredebilir.

Aile Lideri Makamı sadece Aile üyesine devredebilir.

Lonca Durumu (Tüm üyeler): Lonca durumundan Lonca seviyesi, Lonca Parası, Lonca Tecrübesi ve Lonca Görevi puanlarını görebilirsiniz.

İstifa Et (Yetkili Kişiler): Bu seçenek ile anlık görevinizden istifa edebilir ve normal üye olabilirsiniz.

Loncadan Ayrıl (Tüm üyeler): Loncadan Ayrıl butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen pencerede "Onay" butonuna tıklarsanız, loncadan ayrılırsınız. 24 saat boyunca başka loncaya giriş yapamazsınız.

Krallık Sistemi

Kral olabilmek için öncelikle Lonca sahibi olmak ve sahibi olduğunuz Lonca'nın mutlak şartla yöneticisi olmanız gerekiyor.

Cengiz Han 2'de Kral seçimleri oy sistemi ile olmaz. Kral olmak için, Lonca ile haftalık olarak yapılan Krallık savaşına girilir. Savaşı kazanan loncanın lideri otomatik olarak Kral olur.

Kral'ı Suçlama: Eğer Kral'ın yaptığı işten halk memnun değilse şikayette bulunabilir. Ancak şikayette bulunmak içni bir elçi gerekmektedir. Kral'ın loncasına düşman olan, başka bir lonca suçlamayı başlatır. Suçlama başladıktan sonra, seviye 40 üzerindeki tüm yurttaşlar suçlamaya katılır. Eğer çevrimiçi yurttaşların sayısı 150'den az ise oylama otomatik olarak iptal olur. Eğer yurttaşların %70'inden fazlası suçlamaya katılır, Kral düşer ve suçlamayı başlatan Lonca lideri yeni Kral olur...

Tahtı Devretme: Kralığınızı devretmeniz mümkündür. Dilediğiniz bir Lonca Liderine Krallığınızı devredebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer ülkeler ille müttefik olabilirsiniz. Müttefik olmak istediğiniz ülkenin Kralına teklif göndermeniz yeterlidir...

Kral'ın Yetkileri: Kral olduktan sonra yalnızca Kral'ın görebildiği bir panel otomatik olarak işleve girer. Kral buradan ülkeyi yönetir. Dilerse günde yalnızca 2 oyuncuya sessizlik ya da hapis cezası verebilir. Ayrıca etkinlik başlatıp, ülkenin ihtiyaçları için para toplayabilir. Para veren her oyuncu belli bir miktar tecrübe puanı kazanır...

Kral'ın Yardımcıları: Kral'ın yardım alabileceği Memurları olur. Memur atayıp çıkartabilirler. Memur olanların çeşitli yetkileri olur.

krallik-sistemi-cengizhan2-mmorpg.jpg

Kral'ın Ayrıcalıkları: Kral olduğunuzda ayrıca "İmparatorluk Seti" ve "İmparatorluk Küheylanı" hediyelerine sahip olacaksınız...

Evlilik Sistemi

Cengiz Han 2'de evlenebilmek için öncelikle 40. seviyeye ulaşmış ve Pekin'e geçmiş olmanız gerekmektedir. Daha sonra Pekin Şehir Merkezi'nde bulunan Evlilik Yöneticisi Jie Yinyan'ı bulmanız gerekiyor..

evlilik-cengizhan2-mmorpg.png

Evlenmek istediğiniz karakterle arkadaşlık seviyeniz 1000'e ulaştığında evlenmeniz mümkün oluyor. Evlenmek istediğiniz karakterle parti oluşturun ve Evlilik Yöneticisi Jie Yinyan'ın yanına giderek Kırmızı Kurdela Görevi'ni seçin. Bu görevde Evlilik Şeytanı'nın yanına giderek onu öldürün ve Aşk Halatı malzemesini alın. Malzemeyi alabilmek için çantanızda boş yer olmasına dikkat edin ve Evlilik Yöneticisi Jie Yinyan'a geri dönün. "Evlenmek istiyorum" seçeneğini seçip bir miktar oyun içi para ödeyerek artık evlenebilirsiniz.

İsteğe bağlı olarak "Düğün" seçeneğini seçerek evlilik düğününüzü gerçekleştirebilirsiniz.

Boşanmak isterseniz yine Evlilik Yöneticisi Jie Yinyan ile konuşarak "Boşanmak istiyorum" seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.


Eşya Büyüleme

Öncelikle büyüleyeceğimiz eşyayı ve gerekli kristalleri çantamızda bulundurmamız gerekiyor ve bir miktarda moğol sikkesi.

screenshot143s.jpg

Daha sonra ise şehir merkezinde bulunan ''Büyüleme Ustası'' adlı OOK'ye gidiyoruz.Daha sonra OOK'ye tıklayıp ''Büyüleme'' bölümüne giriyoruz.

screenshot145o.jpg

Şimdi gelelim büyülemeye,seviyesini arttırmak istediğiniz kemer,kolye,silah,pelerin gibi eşyalarımızı kutucuğa atıyoruz ve bizden kristal ve biraz para isteyecektir.

screenshot146n.jpg

Daha sonra ise büyüleme tuşuna basarak para ve kristal karşılığı eşyamızın seviyesini yükseltiyoruz.Bazıları +7 veya +8 olabiliyor. Burayı dikkatle okuyunuz; eşyanızın büyülemesi başarısız olursa +3 seviyesine tekrar düşecektir.

screenshot147dk.jpg

Para Birimleri

Cengiz Han 2'de kullanabileceğiniz dört farklı para birimi bulunmaktadır. Bunların hepsi farklı yollar ile kazanılır. Oyun içinde harcayacağınız para ve nakit dükkânda harcayacağınız paralar farklıdır.

Hanlık Parası: Hesabınıza Joypara yükleyerek elde edilir. Satın alınan malzemeler diğer oyuncularla takas edilebilir.

Pazar Parası: takas edilemez, sivil harçlık, Kraliyet Eskort Harçlığı, Anka Hami Harçlığı ve Ejder Hamisi Harçlığı yoluyla elde edilir. Pazardan malzeme satın almaya yarar, takas edilemez, sadece kişisel kullanıma açıktır

Moğol Sikkesi: takas edilemez, etkinlik zindanları tamamlandığın Moğol Sikkesi malzemeleriyle kazanılır, Moğol Sikkesi malzemeleri Moğol Sikkesi almak için takas edilebilir. Moğol Sikkesi oyuncular arasındaki başlıca para birimidir.

Moğol Parası: görevlerden kazanılır, takas edilemez. Moğol Sikkesi malzemeleri takasından elde edilebilir.

Oyun İçi Kısaltmalar

HP Al: Hesabınıza Joypara yükledikten sonra, nakit mağazada bulunan bu butona bastığınızda dilediğiniz karakterinize, dilediğiniz miktarda para yükleyebilirsiniz. HP Al'ın açılımı ise "Hanlık Parası Al" olarak belirlenmiştir.

Aşağıda gördüğünüz resimde oyun içinde bulunan "Çanta" gösteriliyor. [/SIZE][/FONT]1 Numara MP: "Moğol Parası" demektir, görevlerden kazanılır, takas edilemez. Moğol Sikkesi malzemeleri takasından elde edilebilir.

2 Numara MS: "Moğol Sikkesi" demektir, takas edilebilir, etkinlik zindanları tamamlandığında Moğol Sikkesi malzemeleriyle kazanılır, Moğol Sikkesi malzemeleri Moğol Sikkesi almak için takas edilebilir. Moğol Sikkesi oyuncular arasındaki başlıca para birimidir.

3 Numara PP: "Pazar Parası" demektir, takas edilemez, sivil harçlık, Kraliyet Eskort Harçlığı, Anka Hami Harçlığı ve Ejder Hamisi Harçlığı yoluyla elde edilir. Pazardan malzeme satın almaya yarar, takas edilemez, sadece kişisel kullanıma açıktır.

4 Numara HP: "Hanlık Parası" demektir. Hesabınıza Joypara yükleyerek elde edilir. Satın alınan malzemeler diğer oyuncularla takas edilebilir.

5 Numara A: "Altın" demektir. En yüksek para birimi olarak bilinir. 1 Altın 1000 Gümüş'e denk gelir.

6 Numara G: "Gümüş" demektir. Genel olarak kullanılan para miktarıdır. 1 Gümüş 1000 Bakır'a denk gelir.

7 Numara B: "Bakır" demektir. En küçük para birimidir. Genellikle ufak dükkanlarda harcama yapılabilecek paradır. Para kazanmaya Bakır'dan başlarsınız...

Pazar'da PP (Pazar parası) ibaresi ile görüntülenen eşyaları JoyPara çevirerek elde ettiğiniz HP (Hanlık Parası) ile satın alabilirsiniz.

Etkinlikler

Yeni Etkinlikler*

Oyunda Kal, Parayı Al

1-22 Mart tarihleri arasında, hafta içi oyuna giren seviye 40 ve üzeri tüm oyuncularımız moğol parası ve pazar parası kazanma hakkına sahip oluyorlar!

Yapmanız gereken aşağıdaki saatler arasında oyunda kalmak (pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma);

Bölüm 1: 15:45 - 15:55 arasında oyuna girip, Lingbao ile konuşan oyuncularımız moğol parası kazanacaklar.
Bölüm 2: 18-45 - 18:55 arasında oyuna girip, Lingbao ile konuşan oyuncularımız moğol parası kazanacaklar.
Bölüm 3: 21:45 - 21:55 arasında oyuna girip, Lingbao ile konuşan oyuncularımız pazar parası kazanacaklar.

Önemli Duyuru: Etkinliğin 1. ve 2. bölümünde çevrim için olan oyuncularımız etkinliğin 3. (son) bölümünde pazar parası kazanacaklardır!

Sürpriz Eşya Seni Bekliyor

1-22 Mart arasında, Pazardan (Nakit Dükkan) size özel seçtiğimiz eşyalardan bir tanesini hediye ediyoruz. Yapmanız gereken tek şey, her gün saat 22.00-22.30 saatler arasında oyunda kalarak Pekin'de bulunan Ling Bao'ya uğramanız!

Önemli Duyuru: Ling Bao'nun size verdiği eşyalar rastgele çıkmaktadır. Şansınız bol olsun!Antik Kalıntılar:
39 etaptan oluşan bu etkinlik zindanında dalgalar halinde gelen düşmanlar gitgide güçlenmektedir. Seviye 30 ve üstü oyuncular en az 3 kişiden oluşan partiler halinde başkentten giriş yapabilirler. Günde bir kez 11:30 – 13:30, 20:30 – 22:30 saatleri arasında girebileceğiniz Antik Kalıntılar'dan bolca tecrübe puanı veya saygınlık kazanabilirsiniz.

antik-kalintilar-cengizhan2-mmorpg.jpg

Bilgi Yarışması Oyunu:
Her gün 19:20 – 19:30 saatleri arasında gerçekleşen Bilgi Yarışması Oyununa katılabilir, sorulara doğru yanıt vererek sıralamanıza göre tecrübe puanı gibi ödüller kazanabilirsiniz.Yarışmaya katılabilmek için saat 19:20'den önce gelen sistem mesajıyla kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Derebeyleri Müridleri:
Başkentinizde bulunan Bilge Adam Wuxian'a gittiğinizde Derebeyleri Açıklamalarını bulacaksınız. Burada etkinlikle ilgili hangi düşmanların hangi bölgelerde bulunduklarını koordinatlarıyla öğrenebilirsiniz. Dünya haritasından yararlanarak bu noktalara gittiğinizde bu güçlü düşmanları bularak öldürebilir, tecrübe puanı ve düşmanlardan düşecek ganimetlere sahip olabilirsiniz.

Derebeylerinin Muritleri Etkinliğini aşağıdaki saatlerde gerçekleştirebilirsiniz.

10:30-11:00, 12:30-13:00, 14:30-15:00, 16:30-17:00, 18:30-19:00, 21:30-22:00

derebeyi-muritleri-cengizhan2-mmorpg.jpg

Hazine Hırsızı :
40. seviyeden itibaren giriş yapabileceğiniz Pekin Şehir Merkezi'ndeki "Saray Muhafız Kumandanı Da Luchi" tarafından etkinliği başlatabilirsiniz. Hazine hırsızlarını öldürdükten sonra ödül olarak hazine haritasının parçalarını alıyorsunuz. Bu parçaları toplayıp birleştirdiğinizde bir haritanız oluşuyor. Bu haritadaki noktayı Demir Kürek ile kazdığınızda ise hazineye sahip oluyorsunuz.

hazine-hirsizi-cengizhan2-mmorpg.jpg

Hazine Mağarası :
Hazine Mağarası'na başkentinizden, en az 3 kişiden oluşan bir partiyle giriş yapabilirsiniz. Karşılaşacağınız güçlü düşmanları öldürüp sonunda hazinelere sahip olabilirsiniz. Hazine Mağarası'nda tecrübe yerine para kazanırsınız.

Hazine Sandığı :
12:30- 13:00 ve 19:30-20:00 saatleri arasında başkentinizki "Hazine Aktivite Görevcisi" sayesinde başlatabileceğiniz bu etkinlikte hazine sandıklarını açabilir, sandıkların içlerindeki ganimetleri toplayabilirsiniz. Topladığınız bu ganimetlerle etkinliği başlattığınız "Hazine Aktivite Görevcisi"ne giderek etkinliği sonlandırabilir, para, tecrübe ve saygınlık puanları kazanabilirsiniz.

Hükümet Eskortu :
Başkentinizdeki "Yük Eskortu Görevlisi Tuo Mache" tarafından size verilecek Hükümet Eskortu görevinde size verilen at arabasını belirtilen noktaya ulaştırarak tecrübe puanı kazanabilirsiniz. Eskortluk ettiğiniz at arabasından fazla uzaklaşmamanız gerekmektedir. Eskort ettiğiniz arabanın içine de binebilirsiniz.

hukumet-eskortu-cengizhan2-mmorpg.jpg

Kulüp Pekin:
40.seviyeye ulaştığınızda açılacak olan Pekin Şehri'nde bulunan Kulüp Pekin'e her gün 23:00-09:00 saatleri arasında girebilir; yüksek tecrübe, saygınlık ve prestij puanları elde edebilirsiniz. Üstelik Çevrimdışı dans özelliğiyle bilgisayarınızı kapatsanız bile bu getirilerden oyundaymış gibi yararlanabilirsiniz.

kulup-pekin-cengizhan2-mmorpg.jpg

Kutsal Dağ Zindanı :
50. seviyeden itibaren Çevre Bölge'den giriş yapabileceğiniz Kutsal Dağ Zindanı'nda güçlü düşmanlar sizleri bekliyor. Günde 1 defa girebileceğiniz bu etkinlik zindanında yeraltındaki şeytani ruhları yok ederek tecrübe puanları kazanabilirsiniz.

Kutsal dağ zindanına aşağıdaki saatler arasında girebilirsiniz:

02:00-02:20, 06:00-06:20, 10:00-10:20, 14:00-14:20, 18:00-18:20, 22:00-22:20

kutsal-dag-zindani-cengizhan2-mmorpg.jpg


Kutsal Kaplumbağa:
Savaşmaktan yorulduğunuzda sırtınızı yaslayarak Kutsal Kaplumbağa ile sakin bir yolculuğa çıkabilir, bu yolculuk sırasında tecrübe puanı ve Moğol Parası ile ödüllendirilirsiniz. At Çiftliği bölgesinde bulunan Kutsal Kaplumbağa'ya günün çeşitli saatlerinde giderek 8 kişiye kadar binebilirsiniz.

Kutsal Kaplumbağa etkinliğini aşağıdaki saatlerde gerçekleştirebilirsiniz.

12:15-12:45, 14:15-14:45, 16:15-16:45, 18:15-18:45

kutsal-kaplumbaga-cengizhan2-mmorpg.jpg

Sınır Koruma :
Kalenizdeki general sayesinde başlayabileceğiniz Sınır Koruma etkinliğinde kalenizi diğer düşman ırklardan olan oyunculara karşı korumanız gerekmektedir. 10 dakika boyunca kalenizi korumayı başarırsanız tecrübe ve onur puanlarıyla ödüllendirilirsiniz.

sinir-koruma-cengizhan2-mmorpg.jpg
HelioS

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
970x91
buca escort cialis fiyat viagra fiyatı

Forumdervis

Türkiyenin en güncel forum sitesi

Task