Skip to main content

Merhaba, Ziyaretçi!

Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Sitemizden daha iyi yararlanabilmek için "Giriş" yapmalı ya da "Kayıt" olmalısınız ;)

("ForumDervis - Genel Forum Sitesi" ayrıcalıktır!)

Türkiyenin En Büyük Genel Forum Sitesi

Not (ForumDervis - Genel Forum Sitesi)

DUYURU Yeni Üyeler Mesaj Engelinizi Kaldırmak İçin Tıklayın.Aksi Takdirde Mesaj Alamazsınız ! Kaldırmak İçin Linke Tıklayın !

Mesaj Engelini Kaldırmak İçin Tıkla!
DUYURU ! YGS / LYS Tüm Konular İçin ; http://bc.vc/ZuwD4E8

Dikkat! Flood konu açmak ve mesaj yazmak yasaktır.
DUYURU ! Reklam vermek için Skype: burokolo ekleyiniz.


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

philadelphia deneyi
philadelphia deneyi
#1
philadelphia deneyi 

28 mart 1943'de amerikalı bilim adamı dr. morris jessup tarafından einstein’ın ''birleşik alanlar kuramına'' dayanılarak yapıldığı iddaa edilen deneyin amacı amerikan deniz kuvvetlerinin düşman radarları tarafından tespit edilmesini engellemektir. ‘philadelphia deneyi” adıyla bilinen deneyde 104 mürettebatlı “uss eldridge” adlı askeri gemi kullanıldı ve 1240 tonluk gemi iddialara göre dakikalar içerisinde philadelphia deniz üssünden 640 km. ötedeki norfolk deniz üssüne gidip geri geldi. deneyin başarılı olduğunu gören görgü tanıkları vardır. bu tanıklar geminin üzerini bir pelerin gibi saran yeşilimsi bir bulut tabakasını gördüklerini söylemektedirler. einstein, dr. johnvon neumann ve nikola tesla gibi bazı önemli bilim adamları da bu projeye zaman zaman yardım ettiler. projenin dünyaca bilinen ismi ise “rainbow project” olarak geçmektedir.

olayın bir tanığı ise o günü şöyle anlatmaktadır;

”bir an sadece geminin çıpasını görebildim, sonra oda kayboldu, ortada artık ne sis neuss eldridge vardı. bomboş denize bakıyorduk, bizim gemide bulunan üst rütbeli subaylar ve bilim adamları korku, dehşet ve heyecan içerisinde; nefeslerini tutarak bu inanılması güç başarılarını seyrediyorlardı.

gemi ve mürettebatı hem radarda hemde gözlerimizin önünde yok olmuştu. her şey planlandığı gibi yürüyordu.15 dk. sonra emir verildi ve jeneratörlerin şalteri kapatıldı. önce hiç bir şey olmadı, arkasından yeşil sis tekrar ortaya çıktı ve uss eldridge yeniden görünmeye ve ortaya çıkmaya başladı ama gemi nereye gitmiş ve nereden geliyordu?
Cevapla
Yukarı Git


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Evde Ek İş dini forum islami sohbet Havuz Yapımı instagram takipçi satın al İstanbul Evden Eve Nakliyat
kamagra cialis fiyatları