Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warrock Nasıl Oynanır?(Dev Konu)
#1
WarRock, Knight Online oyununun üreticileri tarafından hazırlanmış,internet üzerinden oynanan eş zamanlı (online), çok oyunculu veoynaması bedava olan güzel ve zevkli bir oyun.

Oyunda bir savaşın içindesiniz. İki rakip takım var. Tüm oyunculargerçek kullanıcı, yani bilgisayara karşı oynamıyorsunuz. Bu da oyunuçok daha zevkli hale getiriyor.

Oyunda amaç karşı takımdakileri, yani düşmanı öldürmek ve düşmanınkarargahlarını (base) ele geçirmek. Bunu yaparken de sahip olduğunuzsilahların yanında, jip, tank, hücumbot, hatta uçak gibi araçlarkullanabiliyorsunuz.

Oyunda 5 farklı karakterden birini seçebiliyorsunuz. Her karakterinfarklı bir özelliği ve taşıyabileceği silahları var. Her oyun sonundakazandığınız paralarla değişik silahlar satın alabiliyorsunuz.

Oyunda seçebileceğiniz karakterler ve genel özellikleri:

* Engineer: Mühendis. Ana özelliği hasar gören araçları tamir edebiliyor. Hafif silahlar taşıyabiliyor.
* Medic: Sağlıkçı. Takım arkadaşlarını veya kendisini iyileştirebiliyor. Hafif silahlar taşıyabiliyor.
* Sniper: Keskin Nişancı. Uzak mesafeden dürbünlü tüfeği ile etkili vuruş yapabiliyor.
* Assault: Taşıdığı vuruş gücü yüksek makineli tüfeklerle yakın mesafeli savaşta ölümcül ve agresif bir karakter.
* Heavy Trooper: Tanksavar ve mayın gibi ağır silahlar taşıyan karakter. Özellikle araçlara karşı çok etkili.Oyunu indirip kurduktan sonra oyuna başlamak için önce üreticisitesinden kayıt olup bir kullanıcı hesabı oluşturuyorsunuz (ücretsizolarak).
Kullanıcı adı ve şifrenizle oyuna giriş yaptıktan sonra bir sunucu seçiyorsunuz. Şu an için Türk oyuncular için 2 sunucu var.

Sunucuya bağlandıktan sonra 3 farklı oyun kipinden birini seçiyorsunuz. Bunlar;
* Close Quarters Combat: Yakın mesafeli savaşdiyebiliriz. Araçlar kullanılmadan küçük bir bölgede nisbeten azkişiden oluşan takımların mücadele ettiği bir savaş.
Diğerlerinden en büyük farkı öldüğünüzde yeniden başlamak için oyunun bitmesini (bir takımın kaybetmesini) bekliyorsunuz.
* Urban Ops: Daha geniş bölgelerde, daha çok kişiyle yapılan, araçların (tank, jip, motosiklet, hücumbot gibi) kullanılabildiği savaşlar.
* Battle Group: Daha da geniş bölgelerde, çok daha fazlakişiyle oynanabilen, uçak, helikopter gibi uzak mesafe araçlarının dakullanılabildiği savaşlar.

Oyunun grafikleri ve oynanılabilirliği oldukça iyi. Özellikleoynayabilmeniz için yüksek seviyelerde olmanın gerekmemesi, standartsilahların bile oldukça etkili kullanılabilmesi,
tüm oyuncuların ve karakterlerin gerçek kullanıcılardan oluşması oyununartılarından bazıları. Oyunu bireysel oynayabildiğiniz gibi bir klanadahil olarak da oynayabiliyorsunuz.

Oyunda paranız biter veya istediğiniz silahı almak için yeterligelmezse üretici sitesinden satın alabileceğiniz "premium" paketler ileoyundaki karakterinize para ve bazı ilave özellikler (özel oda kurma,bazı özel silahlar, ilave deneyim puanı, klan oluşturabilme vs.)kazandırabilirsiniz.
Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi standart silahlar da oyunuoynayabilmek için yeterli olduğundan ve her oyun sonunda karakterinizbir miktar para kazandığı, ve bu paralar biriktiğinde istediğinizsilahların alınabildiği için herhangi bir ücret ödemeden oyunuoynayabilmeniz mümkündür.

Üyelik Hakkında:
Ziyaretçilerimizden gelen yorumlar üzerine üretici sitesinden nasılhesap oluşturacağınızı kısaca anlatıyoruz. Üretici sitesine(warrock.net) girip "Sign Up" bağlantısına girin.

Açılan sayfadaki formdaki alanlarda dikkat etmeniz gerekenler:
* Username: Kullanıcı adınız. En az bir rakam içermeli. 6-10 karakter arasında olmalı.
* Nickname: Oyunda karakterinizin alacağı isim. 6-10 karakter arası olmalı
* Password: Şifreniz. 6-10 karakter arası olmalı. Ve hem rakam, hem küçük harf, hem de büyük harf içermeli.
* Daha sonra e-mail adresinizi, doğum tarihinizi, gizli sorunuzve cevabını (bu bilgiler ileride şifreyi unutmanız durumundaistenecektir) girip alt kısımda görünen resimde görünen kelimeleriyazıyorsunuz. Kelimeleri okuyamazsanız "try again" tuşunabasabilirsiniz.

Ayrıca bir form alanını doldurduktan sonra diğer alana geçtikten birkaçsaniye sonra, seçtiğiniz form öğesi kabul edilmediyse üst kısımda biruyarı yazacaktır. (örneğin bu kullanıcı adı zaten mevcut gibi) O zamankırmızı renkle işaretlenen form alanını yeniden doldurmanız gerekir.


Warrock İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Basit Sorular


Soru: Bu Oyun Ücretlimi?
Cevap: Oyun Ücretsiz Oynanabilir Fakat Bazı Özellikler Ücret Ödeyerek Sahip Olabileceğiniz Premium Üyelere Verilmekte.

Soru: Nereden Üye Olabilirim?
Cevap: Oyuna Warrock.Net Adresinden Üye Olabilirsiniz.

Soru: PunkBuster Nedir?
Cevap: Punkbuster bir anti-hile programıdır.Oyunda Hile Yapılmasını Engellemeye Çalışır.

Soru: Premium Üyelik Nedir?
Cevap: Premium Üyelik Gerçek Para İle Satın Aldığınız ve Oyunun Tüm Özelliklerinden Faydalanmak İçin Alınan Hesap Sistemidir.İsterseniz İnternet Üzerinden Kredi Kartınızla, İstersenizde Güvenli "KESN" Sistemini Kullanan .... Gibi Ücretli Üyelik Sağlayan Sitelerden Posta havalesi banka havalesi gibi işlerlerle kredi kartı kullanmadan Yapabileceğiniz bir sistemdir


Teknik Sorular


Soru: Hangi Çözünürlükleri Destekliyor
Cevap: 640x480,800x600,1024x768,1152x 864,1280x1024,1280x800(16:10), 1280x768(15:9) Çözünürlüklerini Destekler

Soru: Oyunu Bilgisayarımda Oynamam İçin Bilgisayarımın Özellikleri ne şekilde olmalı?
Cevap: Oyunun Sistem Gereksinim TablosunuOynayış Soruları


Soru: Sitede Gözüken Tüm Server'larda Neden Oynayamıyorum?
Cevap: Bunun Nedeni k2 Network'un Türk Oyunculardaki aşını ping seviyesinden kaynaklanan laglı oyunlardan kaynaklanmaktadır.

Soru: GM Nedir?
Cevap: GM, Game Master yani Oyun Kontrolleri Oyunu Kontrol Edebilen, Eventlerı Düzenleyen Yetkili Kişidir.

Soru: Oyunda Karakter Seçme Sistemi Nedir?
Cevap: Oyunda, Rol Yapma Oyunu Olarak Bildiğimiz Knight Online Tarzı Oyunlardaki Gibi Tek Karakter Seçip Onunla Devam Etmek Gibi Birşey sözkonusu olmuyor.Oyunda Cs gibi Battlefield gibi oyunda Karakterinizi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz..

Soru: Oyunda Ölürsem Ne Olacak?
Cevap: Oyunda Öldüğünüzde Round veya Süre Dolduğunda Tekrar Değabileceksiniz.Öldürme/Ölüm Oranında da Değişiklik Buna Bağlı Olarak gerçekleşir.

Soru: Nasıl Silah Alabilirim?
Cevap: Oyunda Bulunan İtem Shop Listesinden Karakter ve Level Gözeterek Silahları İstediğiniz Süre İçin Oyun Parası olan DİNAR ile Alabilirsiniz..Silahınızın Süresi Bittiğinde Silah Geri Alınır..

Soru: Silahı Aldım, Nasıl Kullanırım?
Cevap: Yine İtem Shopta Karakterinizin Yanında Gözüken Silahlara Tıklayın, Varsayılan silahınızın altında aldığınız silah gözükecektir Ona 1 Kere Sol tıkladığınızda gerekli değişiklik yapılacaktır..

Soru: Silahı takas edebilir veya satabilirmiyim?
Cevap: Bu Mümkün Değildir.Silahı Sadece Siz Alırsınız ve Süresi Dolana Kadar Sizde Kalır..

Soru: Mermi ve Diğer Mühimmatlar Sınırsızmı?
Cevap: Hayır.Her Silahın kendine has kapasitesi vardır.Mühimmatınız tamamen bittiğinde Oyuncuların bırakabileceği Ammo Box ları yada harita içine yerleştirilen Ammo Bpx ları kullanarak mermi depolayabilirsiniz..

Soru: Warrockta Özel Mesaj Çekmem Mümkünmüdür?
Cevap: Evet.Oyunda Özel Mesaj çekmek için ''üyenin nicki şeklinde gönderbilirsiniz.

Soru: Nasıl Level Atlarım?
Cevap:Oyunlarda Kazandığınız Exp. Puanlarını her level'in belli seviyesine kadar Biriktirdiğinizde level atlar bir üst level'a geçersiniz.Her levelde biriktirmeniz gereken exp oranı yükselir..

Soru: Silah Satın Almam İçin Gerekil Olan Ne?
Cevap: Oyunda Exp İle kazanacağınız Dinar ile alışveriş yapabilirsiniz..Her Kayıt olana otomatik 30.000 Dinar Verilir bundan Sonra her oyunun sonunda ver her level atladığınızda bir miktar dinar kazanırsınız..

Soru: Oyunu Bitmeden Terkedersem Cezam Ne Olur?
Cevap: Kazanacağınız Exp ve dinar'ı Kaybetmiş Olursunuz

Hesap Soruları


Soru: Hesabım Locked (Bloke) Olmuş.Neden?
Cevap: Oyun Kurallarına Karşı Gelmiş Olabilirsiniz..

Soru: Hesabın Bloke Olmasının Sebepleri Nelerdir?
Cevap: Oyunda Desteklenen Dillerde Karşılıklı Küfür Edilmesi, Oyun Yöneticilerine Saygısızlık Yapmak, Oyunda Hile, Açık ve hack kullanmak.

Soru: Oyunda Hata Yakaladım.Nereye Rapor Edeceğim?
Cevap: Hatayı Buraya Bildirebilirsiniz.

Soru: Biri Oyunda Hile Yapıyor Ne Yapacağım?
Cevap:İlk önce Onu Geçici Olarak atın.Bunu Yapmak İçin Tab a basın Hile Yapan Oyuncunun ismine sağ tıklayın ve herkesin "y" tuşuna Basmasını Sağlayın (Yalnızca Kendi Takımınızdakini) Daha Sonra Kalıcı uzaklaştırılması için rapor edin.

Soru: Premium yada Dinar Satın Almak İçin Kredi Kartı Şart mı?
Cevap: Hayır.K2'nin Sunduğu KESN Sistemi ile xxx Adresinden kredi kartı olmaksızın alacağınız bu kodlada premium sahibi olabilirsiniz.
Ara
Cevapla
#2
alıntı diye belirtmeni tavsiye ederim
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

tesettür elbise ehliyet sınav soruları dini forum islami sohbet İlluminati ve Masonluk instagram takipçi satın al İstanbul Evden Eve Nakliyat
Hakkımızda
    Forumdervis.com © 2013 - 2018

Forumdervis

Türkiyenin en güncel forum sitesi